Hidayet Kadiroğlu ile 65. yılda ELVANLIM…

KOLN'DE DUNYANIN EN BUYUK SEKERLEME FUARI ISM CARSAMBA GUNU KAPANACAK. FOTOGRAFTA HIDAYET KADIROGLU(FOTOGRAF;HAKAN AYTAS/KOLN-DHA)

Elvan Ailemiz’in değerli üyeleri;130720152346441168041_2

Yeni bir yılın arifesindeyken size ‘Merhaba’ demenin heyecanını yaşıyorum. Çünkü 2017, bizim için sadece yeni bir yıl değil, aynı zamanda Elvan’ın 65. kuruluş yıldönümü… Başta çalışanlarımız olmak üzere bütün paydaşlarımızla 65. yaşımızı kutlayacağız, bu mutluluğu birlikte yaşayacağız.

Değerli dostlar;

En sosyal yaratık insandır… Aile kurar ve çeşitli sosyal yapılara üye olur, birlikte olmaktan mutluluk duyar. Elvan çatısı da hepimizi bir araya getiren aynı zamanda sosyal bir yapı. Hepimizin hayatının önemli bir bölümü bu çatı altında ve birlikte geçti-geçiyor. Bu sebeple sizlere hitabım daima “Elvan Ailemiz’in değerli üyesi” şeklinde oldu. 65. yılımızda bu yaklaşımı bir adım daha ileriye götürüyorum ve kısaca ‘ELVANLIM’ diyorum, hemşehrim gibi… Evet, Elvan çatısı kaderlerimizi birleştirdi. Sevinçli ve kederli günleri bu çatı altında birlikte yaşadık. Ailece birlikte piknikler yaptık, düğünlerde mutlulukları paylaştık. Şirketle birlikte çocuklarımızı da büyüttük. Dolayısıyla Elvan’ın 65 yıllık tarihi aynı zamanda hepimizin aile tarihi oldu. İşte ELVANLIM, sizlerle şekillenen tarihiminiz tanımı ve kutlayacak olduğumuz da hepimizin ortak geçmişi… ELVANLIM tanımlamamızı daha da anlamlı hale getirecek bazı yeni adımlar da atacağız. Bununla ilgili bazı ipuçlarını dergimizin bu sayısına verdiğim röportajda görebilirsiniz.

Değerli ELVANLIM;

Geçmişi kutlarken elbette geleceği ihmal edemeyiz. Global Top 100 listesinde ilk 20’ye girebilmek için yürüyüşümüz devam ediyor. Fakat unutmamak gerekiyor ki rüzgar zirvelerde daha sert esiyor ve bundan sonra zirveye giden yolculuğumuz daha çetin olacak…

Peki biz ne yapmalıyız? KAZLAR bize örnek olabilir mi?

KAZLAR halk arasında aptallıkla eşdeğer görülür… Kızılan birisine “KAZ KAFALI” denmesi de bundan kaynaklanır. Fakat kazlar sanılanın aksine büyük bir duyarlılık ve zekaya sahiptir. Çünkü Dünyanın Tepesi Everest Dağı’nı aşabilen tek kuş türü kazlardır… Biliyorsunuz 8000 bin metreden sonra yaşam zorlaşıyor… Kazlar, yaşamın zorlaştığı bu zirveyi birlikte ve V şeklindeki bir uçuş tarzıyla geçiyorlar… Çünkü  “V” şeklinde bir biçimlenme ile uçan kaz grubu, birbirlerinin kanat çırpışları sonucu ortaya çıkan hava akımını kullanarak uçuş menzillerini yüzde 70 oranında uzatıyor. Yani tek başına gidebilecekleri maksimum yolu grup halinde neredeyse ikiye katlıyorlar. Bunu da birlikte başarıyorlar…

İşte bizler de zirve yolculuğunda kazlar gibi birlikteliğimizi korumalı ve birlikte yol almaya devam etmeliyiz.

Bu vesileyle hepinizi tekrar saygı ve sevgiyle selamlıyor, güzel gündemlerde yeniden buluşmayı diliyorum.

Hidayet Kadiroğlu

Elvan Grubu Başkanı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.